Medlemmer 2022–2025

Følgende personer er medlemmer i Komité for kjønnsbalanse og mangfold i forskning (Kif-komiteen) 2022–2025:

Ragnhild Hennum. (Foto: Universitetet i Oslo)

Ragnhild Hennum

Leder i Kif-komiteen
Dekan, Det juridiske fakultet
Universitetet i Oslo
Oslo
E-post: r.h.hennum@jus.uio.no
Telefon: 97 02 21 47
Hjemmeside


Ole Jacob Sending. (Foto: NUPI)

Ole Jacob Sending

Nestleder i Kif-komiteen
Forskningssjef
Norsk utenrikspolitisk institutt (NUPI)
Oslo
E-post: ojs@nupi.no
Telefon: 92 46 84 59
Hjemmeside


Torjer Olsen. (Foto: UiT)

Torjer Olsen

Leder av Senter for samiske studier
Universitetet i Tromsø – Norges arktiske universitet
Tromsø
E-post: torjer.olsen@uit.no
Telefon: 41 63 82 24
Hjemmeside


Yan Zhao. (Foto: Nord universitet)

Yan Zhao

Førsteamanuensis
Fakultet for samfunnsvitenskap
Nord universitet
Bodø
E-post: yan.zhao@nord.no
Telefon: 75 51 74 38
Hjemmeside


Ronald Mayora Synnes. (Foto: Universitetet i Agder)

Ronald Mayora Synnes

Førsteamanuensis
Institutt for sosiologi og sosialt arbeid
Universitetet i Agder
Kristiansand
E-post: ronald.synnes@uia.no
Telefon: 91 10 30 66
Hjemmeside


Julia Orupabo. (Foto: Eirin Konstad Nilsen/ISF)

Julia Orupabo

Forsker II
Institutt for samfunnsforskning
Oslo
E-post: julia.orupabo@samfunnsforskning.no
Telefon: 97 66 67 87
Hjemmeside


Camilla Røsjø. (Foto: Nofima)

Camilla Røsjø

Divisjonsdirektør
Nofima
Ås
E-post: camilla.rosjo@nofima.no
Telefon: 64 97 03 50 / 41 32 22 00
Hjemmeside


Tove Håpnes. (Foto: Sintef)

Tove Håpnes

Forskningssjef
Sintef
Trondheim
E-post: Tove.Hapnes@sintef.no
Telefon: 93 03 25 13
Hjemmeside


Feroz M. Shah. (Foto: John Trygve Tollefsen)

Feroz M. Shah

Førstelektor
Institutt for filosofi, ide- og kunsthistorie og klassiske språk
Universitetet i Oslo
Akademiet for yngre forskere (AYF)
E-post: f.m.shah@ifikk.uio.no
Telefon: 22 85 91 50
Hjemmeside


Anna Piterskaya. (Foto: Accenture)

Anna Piterskaya

Stipendiat i plasmafysikk
Matematisk institutt
Universitetet i Oslo
Stipendiatorganisasjonene i Norge
E-post: annapit@math.uio.no
Telefon: 46 85 03 51
Hjemmeside


Rolf Martin Aspenes. (Foto: OsloMet)

Rolf Martin Aspenes

Student ved grunnskolelærerutdanning, OsloMet
Norsk studentorganisasjon
E-post: s300991@oslomet.no
Telefon: 94 13 23 47


Johannes Waage Løvhaug. (Foto: Forskningsrådet)

Johannes Waage Løvhaug

Avdelingsdirektør
Universitets- og høgskolepolitikk
Norges forskningsråd
Lysaker
E-post: jwl@forskningsradet.no
Telefon: 22 03 73 94
Hjemmeside


Varamedlemmer


Ragnhild Kvålshaugen. (Foto: Torbjørn Brovold)

Ragnhild Kvålshaugen

Professor
Institutt for strategi og entreprenørskap
Handelshøyskolen BI
E-post: ragnhild.kvalshaugen@bi.no
Telefon: 46 41 04 78
Hjemmeside


Atle Rotevatn. (Foto: Universitetet i Bergen)

Atle Rotevatn

Professor i strukturgeologi og bassenganalyse, leder for Institutt for geovitenskap
Universitetet i Bergen
E-post: atle.rotevatn@uib.no
Telefon: 48 10 99 59
Hjemmeside


Liza Reisel. (Foto: Institutt for samfunnsforskning)

Liza Reisel

Forskningsleder
Institutt for samfunnsforskning
E-post: liza.reisel@samfunnsforskning.no
Telefon: 97 57 14 60
Hjemmeside


Astrid Marie Jorde Sandsør. (Foto: Anne Lise Norheim/AYF)

Astrid Marie Jorde Sandsør

Forsker ved Institutt for spesialpedagogikk, Det utdanningsvitenskapelige fakultet
Universitetet i Oslo
Akademiet for yngre forskere
E-post: a.m.j.sandsor@isp.uio.no
Telefon: 97 61 58 22
Hjemmeside


Johanne Kalsaas. (Foto: Rune Nytveit)

Johanne Kalsaas

Stipendiat i russisk media og kommunikasjon
Institutt for fremmedspråk
Universitetet i Bergen
Stipendiatorganisasjonene i Norge
E-post: johanne.kalsaas@uib.no
Telefon: 95 97 24 61
Hjemmeside


Caroline Erviksæter. (Foto: Ole Morten Erviksæter)

Caroline Erviksæter

Student, master i samhandling og folkehelse
Høgskulen på Vestlandet
Norsk studentorganisasjon
E-post: pippibeckmann@hotmail.com


Gunnlaug Daugstad. (Foto: Forskningsrådet)

Gunnlaug Daugstad

Avdelingsdirektør
Velferd og utdanning
Norges forskningsråd
Lysaker
E-post: gd@forskningsradet.no
Telefon: 22 03 75 87
Hjemmeside



Observatører

Herdis Hølleland er observatør fra Kunnskapsdepartementet.

Representant fra Direktoratet for høyere utdanning og kompetanse.


Sekretariat

Ella Ghosh. (Foto: Kristin Aukland)

Ella Ghosh

Seniorrådgiver
Universitets- og høgskolerådet
Stortorget 2
0155 Oslo
E-post: ella.ghosh@uhr.no
Telefon: 94 17 10 47
Hjemmeside 


Heidi Holt Zachariassen. (Foto: Kristin Aukland)

Heidi Holt Zachariassen

Seniorrådgiver
Universitets- og høgskolerådet
Stortorget 2
0155 Oslo
E-post: heidi.holt.zachariassen@uhr.no
Telefon: 92 45 66 46
Hjemmeside

Mandat

Les mandatet til Mandat for Komité for kjønnsbalanse og mangfold i forskning (Kif-komiteen) 2022–2025: Mandat for Komité for kjønnsbalanse og mangfold i forskning (Kif)