Barrierer til STEM – Veier som stopper

24 feb
til

Sted: Tromsø og digitalt

UiT Norges arktiske universitet inviterer til seminar som en del av «Mangfold i STEM», et Balanse-prosjekt med støtte fra Forskningsrådet.

Hvordan oppleves STEM-studier når campus, undervisning og utstyr ikke er utformet for alle? STEM står for science, technology, engineering og mathematics, på norsk ofte oversatt til MNT-fag (matematikk, naturfag og teknologi).

Tilgang til utdanning handler ikke bare om faglige forutsetninger, men også om hvordan læringsmiljøet er utformet. For studenter med fysisk funksjonsnedsettelse kan hindringer i bygg, undervisningsrom, laboratorier og digitale løsninger få store konsekvenser for både studiehverdag og læringsutbytte.

Ved å forstå mer om hvordan funksjonsnedsettelser påvirker studenters læring og trivsel, kan vi sammen skape et mer inkluderende og støttende læringsmiljø. Seminaret retter seg mot både ansatte og studenter, og inviterer til økt bevissthet, felles refleksjon og dialog om hvordan vi kan bidra til mer inkluderende STEM-utdanninger.

Les mer hos UiT